Zapraszamy do zapoznania się z wynikami monitoringu społecznego, prowadzonego w ramach "Kampanii antyazbestowej". Na podstawie ustawy o udzielaniu informacji publicznej, Federacja Zielonych GAJA pozyskała wiadomości związane z działalnością gmin w ogólnie pojetym obszarze demontażu i utylizacji wyrobów azbestowych na terenie całego kraju.

Monitoring prowadzono w formie tradycyjnej (korespondencja listowa) oraz elektronicznie (via e-mail). Monitoringiem objęto wszystkie gminy w kraju (2478 urzędów).

Nowością było zastosowanie specjalnej ankiety internetowej, umożliwiajacej przesyłanie pytań i udzielanie odpowiedzi online - dzięki temu rozwiązaniu kontakt pomiędzy podmiotem monitorującym a podmiotem monitorowanym stał się szybszy i prostszy. Jednocześnie udzielanie informacji publicznej przez poszczególne urzędy gmin stało się łatwiejsze i przejrzystsze, a urzędnicy zaoszczędzili czas.

Należy zaznaczyć, iż poprzez prowadzone działania monitoringowe Federacja Zielonych GAJA wspiera różne rodzaje gminnych aktywności, służących podnoszeniu efektywności usuwania wyrobów azbestowych z obszarów im podległych. Tym samym "Kampania antyazbestowa" promuje i wzmacnia funkcjonowanie rządowego Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu.

Po lewej stronie znajdą Państwo wyniki monitoringów realizowanych w latach 2012-2014.

XNie pokazuj tego powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.